УВАГА! ГРОМАДСЬКЕ ОБГОВОРЕННЯ №1 (герб та прапор громади) !
Нарешті ми готові поділитися з вами конкурсними роботами, поданими в рамках конкурсу на створення офіційної символіки Дар’ївської громади!
Це більше, ніж просто малюнки — це візуальне втілення нашої ідентичності, історії, сили та спільного майбутнього.
Просимо вас взяти участь у голосуванні — за посиланням (https://www.facebook.com/share/p/15Cn966uH8/), оберіть ту роботу, яка вам найбільше до вподоби, та вкажіть номер відповідного конкурсанта у коментарях до цього допису.
Голосування триватиме до 10 травня 2025 року.
Після підрахунку голосів ми оголосимо переможця, який допоможе сформувати візуальне обличчя нашої громади!
УВАЖНО ПРОЧИТАЙТЕ ОПИСИ ДО РОБІТ:
КОНКУРСАНТ 1.
Передмова.
Герб населеного пункту чи громади поєднується з назвою та історією походження населеного пункту (громади), це геральдична символічна фігура, або сполучення фігур, які розкривають його легендарне минуле. Зазвичай герб адміністративного центру громади переноситься на громаду. Й у даному випадку ми рекомендуємо таке подвійне застосування.
Опис.
Герб: У зеленому полі посередині з червленою горизонтальною смугою подане золоте зображення скіфської змієногої богині – матері скіфів, яка за легендою мешкала в печері в гирлі Дніпра. По обидва боки від неї дві срібні фігури: ліворуч – три-арковий міст, який символізує значення переправу через Інгулець, праворуч– срібна пов'язка з випущеними на обидві сторони кінцями. Щит вписаний до типового картуша та увінчаний сільською короною з золотих колосків за вимогами Українського геральдичного товариства.
Прапор: полотнище квадратної форми з подвійним кріпленням за вимогами Українського геральдичного товариства. Має зелену основу з червоною смугою посередині у 2/4ширини. В червоному полі одне над одним білі фігури пов'язки з випущеними на обидві сторони кінцями та три-аркового кам’яного мосту.
Пояснення.
Дар’ївка заснована родиною шведського походження Комстадіус, яке малопольський герб «Наленч», тобто срібну пов’язку в червоному полі. Голова херсонського роду Федір Савелійович Комстадіус назвав село на честь дружини–Доротеї (Дарії). Його родина походила з Лану (регіону) Йенчепінгу Швеції, й коріння роду сягають XIVст. Оскільки рід мав привілеї у цьому регіоні для підкреслення цього зв’язку використані кольори гербу Лану Йенчепінг.
Головною гербовою фігурою є зображення змієногої скіфської богині-матері скіфів. Це автентичне зображення з кінського налобника, знайденого в одному зі скіфських курганів. Зв'язок з Дар’ївкою такий, що це єдина громада у гирлі Дніпра, яка має печери (у селі
Федорівка), в яких підтверджене перебування людини у доісторичні часи. Це є важливою аргументацією підтвердження легенди, переданої в «Історії» Геродота. Тобто ми спробували подати у гербі Дар’ївки надзвичайно важливу для історії України легенду походження скіфів.
КОНКУРСАНТ 2.
Проєкти розроблено відповідно до Методичних рекомендацій з питань геральдики і прапорництва областей,районів,районів у містах та територіальних громад міст, селищ і сіл(територіальні та муніципальні символи) Украïнського геральдичного товариства.
Зокрема,герб вписаний у декоративний картуш у стилі українського бароко та увінчаний сільською золотою короною з колосся.
Згідно з Методичними рекомендаціями з питань геральдики і прапорництва областей, районів, районів у містах та територіальних громад міст, селищ і сіл (територіальні та муніципальні символи), саме квадратна форма полотнища відповідає усталеним вимогам для муніципальних прапорів (прапорів міст, селищ і сіл) і вирізняєïх з-поміж інших прапорів (державних, регіональних, партійних тощо).
Разом творимо унікальний бренд Дар’ївської громади!