ЯК ДОПОМОГТИ ДІТЯМ, ЯКІ ЗАЛИШИЛИСЬ БЕЗ ДОРОСЛИХ ПІД ЧАС ВІЙНИ? ПИТАННЯ І ВІДПОВІДІ

Дата: 23.03.2022 10:30

Як допомогти дитині, яка залишилась без супроводу дорослих, в період воєнного стану в Україні?

Невимовно болісно дивитись, як під час війни страждають діти. Дехто втрачає батьків та опікунів під час активних бойових дій. Небайдужі українці та іноземці хочуть їх прихистити та допомогти, однак не  всі знають, як правильно діяти і куди звертатись. Тож в Телеграм-каналі Офісу президента України дали чіткі роз’яснення, що робити в складних ситуаціях та як допомогти дітям, що залишились без дорослих?

Як допомогти дітям під час війни?

Чи можна усиновити дитину під час воєнного стану в Україні?

Усиновлення дітей призупинено у зв’язку з неможливістю забезпечити дотримання законодавства та безпеки дітей.

Чи можна усиновити дитину з дитячого будинку?

Ні. Процедура усиновлення призупинена.

Як захистити дитину, якщо відомо, що батьки померли/загинули, чи можна всиновити таку дитину?

Про таку дитину необхідно невідкладно повідомити підрозділ Національної поліції/Службу у справах дітей.

Якщо ви чи дитина знаходитесь за межами України необхідно терміново повідомити консульську установу України в державі вашого перебування.

Що робити, якщо хочеш прийняти дитину без супроводу дорослих, проживаючи в Україні?

Залиште свою заявку у чат-боті “Дитина не сама” @dytyna_ne_sama_bot

З вами зв’яжуться спеціалісти служби у справах дітей та визначать подальші дії.

Чи може людина, яка живе за кордоном, прийняти дитину без супроводу з України?

Ні, не може.

Як швидко зв’яжуться після подання заявки у чат-боті?

Після опрацювання заявки (до 5 днів), у разі наявності дитини без супроводу дорослих, вам буде повідомлено та будуть надані пояснення, що необхідно зробити.

Чи може іноземна громадська організація забезпечити тимчасове влаштування дітей з України?

Іноземна організація, за наявності рекомендації органу місцевої в0лади її країни, може забезпечувати прийом та тимчасове розміщення дітей у супроводі батьків або законних представників.

Важливо пам’ятати: діти можуть бути тимчасово розміщені в іншій країні тільки разом із законним представником. Якщо ви є представником організації, яка готова тимчасово розмістити дітей з України, залиште заявку у чат-боті “Дитина не сама”.

Чи може українська родина, яка перебуває в іншій країні, тимчасово прийняти дитину без супроводу дорослих ?

Може прийняти за умови невідкладного повідомлення та погодження консульської установи України.

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)